If you have any questions or just want to talk about design and naturally inspiring ideas, please contact with us: hello@foonka.com
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać z nami na temat naturalnie inspirujących pomysłow napisz do nas:
hello@foonka.com

 

© 2018 by Foonka

Świętego Ducha 2A
70-205 Szczecin
Poland
Media, inquires, cooperation
Media, zapytania, współpraca:

info@foonka.store /
+48 600 552 249


Customer service, orders
Obsługa klienta, zamówienia:

my.order@foonka.store /
+48 793 383 330
Contact

Odkryj Foonkę

 

Odkryj nasze wyjątkowe tkakiny, które zdobyły już serca wielu osób. Naturalnie inspirująca pościel oraz tekstylia stołowe przypominają o letniej aurze i dodają oddechu podczas codziennego pośpiechu.

 

To dobry czas na nowy początek

OD POCZĄTKU 2018 r. HAYKA ZMIENIA SIE W FOONKĘ

W roku 2017 na skutek roszczeń firmy HAY stanęlismy przed perspektywą zmiany nazwy. Z uwagi na to, że nasze produkty coraz częściej pojawiają się obok siebie, Duńczycy postanowili postawić wyraźną granicę między naszymi markami. Udało nam się podpisać satysfakcjonującą ugodę, jednak główna nazwa brandu musi ulec zmianie. Dlatego od początku 2018 roku zmieniamy nazwę na FOONKA.

 

 

 

 

Schowajmy się w stogu słomy!

 

Lato. Słoneczne, upalne dni, gorące popołudnia, złoto lejące się z nieba wprost na pachnące jeszcze żniwami ściernisko. Polna droga prowadząca do lasu na jeżyny i jagody. Pościel Słoma, flagowy produkt kolekcji Hayka, pozwoli każdemu przenieść się na wieś i oddać słodkiemu lenistwu, nie ryzykując tym samym ukłucia świeżo ściętym kłosem. Leżąc na Słomie można wspominać letnie przygody lub po prostu zapaść w głęboki,
zdrowy sen.

Siano to zawsze dobry pomysł

Spanie na sianie, letnią porą na pachnącej ziołami i kwiatami łące lub w wiejskiej stodole. Drzemka taka nie tylko poprawia nastrój, ale dzięki olejkom eterycznym również uspokaja, regenerując umysł i ciało. Choć tradycja ta jest stara jak świat, to jej nieodparty urok nie przemija, a idei spania na sianie nikomu tłumaczyć nie trzeba.

 

Wycisz się w mchu

Piękna leśnego krajobrazu nie da się niczym wyrazić. Jego namiastką jest leśne runo, szczególnie zaś mech. Intensywnie zielony, delikatny i przyjemny…Miłośnicy wypadów do lasu zapewne znają to uczucie, gdy po długiej wędrówce, przy akompaniamencie ptasich pogawędek i szumu drzew, kładziesz się na miękkim, nieco wilgotnym materacu i odpoczywasz jak nigdy dotąd.

 

Plaża dostępna przez 365 dni w roku

Czy Wy też kochacie lato? Bo my bardzo… Lato to nasza ulubiona pora roku. To wtedy za dzieciaka biegało się boso po ścierniskach, jadło w babcinym ogródku maliny z krzaka i budowało na plaży zamki z piasku. A ile rzeczy w tym nadmorskim piachu się gubiło! Parzył w stopy, dlatego trzeba było jak najszybciej biec do wody … a fale były takie wielkie! Przez każdą trzeba było przeskoczyć.

 
 

Każda noc pod gwieździstym niebem

 

Ile razy zadzieraliście głowę i z wielkimi z zachwytu oczami wpatrywaliście w gwiazdy? Jest ich tak dużo! Są tam od zawsze. Jakby przyklejone, ciągle w tym samym miejscu. Dają poczucie bezpieczeństwa, bo pomimo wszystkich naszych ludzkich problemów, one wciąż tam są. Co noc świecą, układają w konstelacje. Nie sposób ogarnąć, jak mali jesteśmy w tym całym, kosmicznym towarzystwie. Dlatego właśnie spoglądanie w niebo jest tak wciągające! Szczególnie latem, gdy noce są ciepłe, a „spadające gwiazdy” co chwilę rozświetlają niebo.

 
 
Wszystkie produkty Foonka
LOGO NAPIS-02.png